• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Cena ropy w USA rośnie; zapasy ropy w USA poszły w dół

Cena ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rośnie. Według analityków, spadek amerykańskich zapasów surowca wpływa na zacieśnienie sytuacji na rynkach paliw. Ceny miedzi spadły podczas poprzedniej sesji.

29.07.2021, 10:03
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Biznes w kolorze blue

1,5 biliona dolarów generuje biznes związany z eksploatacją i eksploracją oceanów i mórz. Setki milionów osób o różnych specjalnościach pracuje w logistyce morskiej, turystyce, górnictwie, rybołówstwie i przetwórstwie ryb, żegludze oraz w morskiej energetyce odnawialnej.

19.04.2021, 18:00

Raport Ebury: słaby dolar amerykański powinien doświadczyć dalszej wyprzedaży

Niedawne, ponowne wprowadzenie środków bezpieczeństwa w niektórych stanach USA w odpowiedzi na wysoką dynamikę zakażeń koronawirusem pogłębiło trwającą już od jakiegoś czasu deprecjację amerykańskiej waluty. Chociaż dane z amerykańskiej gospodarki prezentują się coraz lepiej, uważamy, że perspektywy dla dolara są negatywne.

12.08.2020, 14:18
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Amerykańscy przedsiębiorcy mimo kryzysu są pełni optymizmu. Wśród polskich nastroje są dużo gorsze

Powrót polskich firm do stanu sprzed pandemii zajmie minimum 12 miesięcy, a dopiero we wrześniu będzie znany wpływ lockdownu na biznes nad Wisłą – wynika z badania Grupy TMF. Nastroje polskich menedżerów nie są tak optymistyczne jak amerykańskich, spośród których ponad połowa uważa, że ich biznes odrodzi się w ciągu sześciu miesięcy. Dłużej – ich zdaniem – potrwa jednak odbudowa kondycji finansowej firm. Przedsiębiorcy za oceanem wierzą jednak w ogromny rządowy pakiet stymulacyjny – ponad 60 proc. ocenia pozytywnie jego wpływ na

17.07.2020, 10:06
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Raport Ebury: Jak zareagował rynek na rozszerzenie programu PEPP o 600 mld euro?

W czwartek po południu Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił modyfikacje w swoim nadzwyczajnym programie zakupów w czasie pandemii. W reakcji spadły rentowności obligacji skarbowych krajów strefy euro, zwłaszcza tych peryferyjnych, a euro umocniło się w relacji do dolara. Rozszerzenie programu PEPP spowodowało także spadek kursu USD/PLN, pomimo wczorajszej słabości złotego.

05.06.2020, 09:56
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

W jaki sposób koronawirus wpływa na gospodarkę światową i rynek walutowy? Czy polski złoty poradzi sobie z pandemią?

Koronawirus wywołujący chorobę COVID-19 nie przestaje siać spustoszenia na rynkach finansowych. Jak wygląda sytuacja na froncie walki z pandemią, jak w tym kontekście radzą sobie waluty i co może je czekać?

01.04.2020, 16:55
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

W kolejnych tygodniach możliwe cząstkowe porozumienie między USA a Chinami

Ostatnie dane z Chin pokazują znaczący wpływ wzajemnej wojny celnej na chińską gospodarkę, ale cierpi na niej także amerykański rynek, bo firmy wstrzymują inwestycje. Stąd prezydent Donald Trump i chińskie władze będą dążyć do wycofania się z części obciążeń importowych, zwłaszcza że za rok kolejne wybory prezydenckie za oceanem. Zdaniem Rafała Beneckiego, głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego, porozumienie dotyczące części produktów może nastąpić jeszcze nawet przed końcem roku, ale realne zakończenie konfliktu zajmie w

21.11.2019, 14:35
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty może się umocnić, a rentowności SPW spadać

Złoty może umocnić się w piątek do poziomu 4,30 zł za euro - oceniają ekonomiści. Rentowności krajowych SPW mogą zniżkować ze względu na rosnące obawy o globalne spowolnienie gospodarcze.

03.10.2019, 15:59
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Debata PAP Biznes: Wojna handlowa to nie jedyny problem światowej gospodarki

Wojna handlowa USA-Chiny i związane z tym wycofywanie przez firmy amerykańskie produkcji z Chin, ale także kłopot z reelekcją Donalda Trampa na urząd prezydenta USA, a w przypadku brexitu - wahanie między skrajnościami - brexit bez umowy, albo brak brexitu, a także recesja światowego handlu - to zagrożenia w światowej gospodarce, które sformułowane zostały przez uczestników XXIII debaty PAP Biznes.

30.09.2019, 14:20
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Gołębia retoryka EBC i dobre dane z USA wsparły aprecjację dolara amerykańskiego

Dobre dane napływające z gospodarki USA w minionym tygodniu, wyższe rentowności amerykańskich papierów dłużnych i sugestia ze strony EBC wskazująca na cięcia stóp procentowych, które mają nadejść we wrześniu, wsparły amerykańską walutę, która zakończyła tydzień umocnieniem względem głównych walut. Mimo że publikacje danych makroekonomicznych dla strefy euro rozczarowały, a w czwartek Europejski Bank Centralny wyrażał się raczej “gołębio”, wspólna europejska waluta w parze z dolarem amerykańskim zdołała zakończyć tydzień na poziom

29.07.2019, 11:21
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.